Універсальне меню здорового харчування
Опубліковано: 04.08.2016, Оновлено: 27.12.2021
Чи може бути смачним здорове харчування?
Всі ми хочемо корисно та здорово харчуватися, але чомусь існує міф, що здорове харчування — це обмежена кількість продуктів, дуже одноманітних і прісних.Зараз ми розберемося: що їсти для схуднення, на роботі та в університеті? Як готувати корисно і смачно для своєї сім'ї? Як замінити звичні продукти на корисні?
Здорове харчування не може існувати без фруктів, овочів та зелені. Якщо введете їх у свій раціон хоча б на 40% — ваше самопочуття відчутно покращиться.
Овочі і фрукти — джерело клітковини, а без неї не буде якісної роботи шлунково-кишкового тракту і здорової мікрофлори кишківника. Також, свіжі овочі і фрукти містять багато мінералів, таких як магній, калій, кальцій і антиоксиданти.

Крім овочів та фруктів, високу харчову цінність мають крупи, бобові, горіхи і насіння та проростки.
Крупи містять у великих кількостях повільні вуглеводи, які добре насичують, наповнюють тіло енергією і підтримують всі обмінні процеси.
А бобові — джерело білка. Білок є основою наших мязів, клітин організму, імунітету. Міцні нігті, еластичне волосся, пружна шкіра — все це наслідок достатнього споживання білка.
Горіхи і насінння часто недооцінюють. А дарма, це потужне джерело ненасичених жирних кислот, які потрібні для клітин організму та гормональної системи.

Ділимось смачними корисними рецептами. Записуйте та готуйте дома:)
Червона сочевиця з томатним соусом:
- засипте 1 склянку сочевиці в киплячу воду, варіть 15-20 хв. Готову сочевицю посоліть, приправте олією та прянощами (рекомендуємо додати бахарат масалу). Доки вариться сочевиця, наріжте помідори, часник та базилік. Часник та помідори потушіть з оливковою олією і додайте базилік. Приправте сочевицю соусом – і смакуйте на здоров’я !
Корисний десерт з гарбуза:
- Наріжте маленькими скибками гарбуз та покладіть його у блендер. Додайте родзинок, меду, кориці та збийте все до однорідної маси.
Додавайте до гарбуза будь-які фрукти і проводьте смачні експерименти!
Після таких страв вас точно не турбуватиме важкість у шлунку чи проблеми з травленням.
Проростіть пшеницю або маш (технологія пророщення: "Як правильно пророщувати" ) додайте їх у ранкову кашу чи салат — і ви надовго наситите організм необхідними вітамінами і мінералами.
З таким різноманіттям злаків та круп, як у нас, ви зможете 30 днів поспіль харчуватися чимось новим:)
Маш, нут, кус-кус, жито, овес, гречка, ячмінь, рис, льон, спельта. Це не тільки корисно і смачно, а й не потребує трьохгодинного стояння біля плити. Більше того, правильний вибір продуктів допоможе не тільки добре почуватись і бути здоровим, але й покращити свою фізичну форму.
Замовити крупи тут..
Поки вариться каша, зробіть соус з помідорів, часнику та шпинату: тушкуйте їх 10-15хв на маленькому вогні, додайте сіль та перець за смаком.
Ще одним чудовим та доступним варіантом є соус з моркви та горіхів : просто збийте їх разом у блендері, додайте олію та спеції на ваш смак. Корисний соус готовий!
Збийте в блендері банан з медом та пластівцями – такий сніданок обожнюють діти. Спробуйте:)
З сухофруктів, горіхів, кокосу та керобу виходять чудові солодощі без використання цукру.
Просто збийте блендером улюблені інгредієнти, сформуйте з них кульки, притрусіть кокосовою стружкою або керобом і поставте на 1 год. в холодильник. Смакота!

Давайте розгляньмо приблизне меню на день.
Сніданок
Після сну випийте склянку води з медом або лимоном, щоб запустити свій організм і стимулювати роботу шлункових ферментів.
Радимо снідати ситно, щоб забезпечити себе енергією на цілий день.
Це може бути каша з фруктами, ягодами, горіховою пастою / яєчня з овочами / хлібці з смачною намазкою, овочами.
⇨ Також, багато сил дадуть коктейлі :
візьміть шпинат, кріп, петрушку, банан, трішки води і збийте все до однорідної маси в блендері.
Чудовий варіант сніданку — гранола.
⇨ Залийте гранолу або улюблені пластівці теплою водою або соком, додайте курагу, родзинки та мед енергетичний сніданок готовий!
____________________________________________________________________________________________________________________
Обід
В обід корисно поїсти супчик, борщ, овочі та каші. Ваша тарілка повинна бути збалансованою за вмістом білків, жирів, вуглеводів, клітковини.
Наприклад, можна поєднати крупу (вуглеводи) + трішки сочевиці (білок) + овочі (клітковина).
Якщо любите випічку обирайте бездріжджовий хліб з цільнозернового борошна або хлібці.


⇨ Приготуйте салат із сезонних овочів: помідори+капуста+огірки+цибуля. Приправте його олією льону або будь-якою на ваш смак (краще обирати олії холодного віджиму, адже в них збережені всі необхідні речовини).
Тим часом зваріть рис, гречку, або кус-кус — приправте олією, прянощами. Додайте туди своєї любові. Найсмачніший обід готовий!
____________________________________________________________________________________________________________________
Вечеря
Вечеряти краще не менш ніж за три години до сну, щоб уся їжа встигла перетравитися і ви легко заснули.
Ідеально підійдуть тушковані овочі, легкі салати чи морепродукти.
⇨ Розітріть помідори, наріжте перець, кабачок, цвітну капусту — тушкуйте овочі в помідорному соусі.
Додайте часник та зелень — легка та поживна вечеря забезпечить вас вітамінами та здоров’ям.
Не знаєте як можна харчуватися корисно на роботі, університеті чи школі ? Брати їжу з дому не любите, а на офісі/в столовій завжди є шоколадки та фаст-фуд ?
Пропонуємо ситні та корисні перекуси:
- цільнозернове печиво, хлібці та крекер
- корисні сендвічі з авокадо чи шматочком сиру
- жменька горішків чи насіння
- ягоди
- цільнозернове печиво, хлібці та крекер
- корисні сендвічі з авокадо чи шматочком сиру
- жменька горішків чи насіння
- ягоди
Жуйте на здоров’я, проте з користю! Щоб не мати спокуси забігти у фаст-фуд, коли раптово відчуєте потребу чи бажання щось «пожувати» :)
