Веганські продукти

Веганські продукти

Веганізм - один з різновидів радикального вегетаріанства, що передбачає виключення з меню м’яса та продуктів тваринного походження, в тому числі яєць та молочних продуктів. Любителі веганської дієти - це не тільки екологи чи люди, які хочуть вести здоровий спосіб життя, а й ті, хто хоче схуднути або поліпшити своє здоров’я. Дійсно, веганські продукти допомагають боротися з багатьма захворюваннями, особливо з так званими цивілізаційними, і сприяють схудненню. На жаль, вегетаріанська їжа не позбавлена недоліків, тому призначена не для всіх.

Вегетаріанці можуть виключити зі свого раціону лише деякі продукти тваринного походження. Їжа для веганів більш обмежена, вони не можуть споживати жодного з цих видів продуктів.

Веганство - що можна їсти

Продукти для веганів виключно рослинні.

Веганські товари умовно подрозділяються на 3 велики групи:

1.       Продукти на основі злаків, такі як пшениця, рис, жито, просо, овес, фрукти та овочі.

2.       Середній ярус складається з бобових, горіхів, грибів, олійних рослин, лляного, соняшникового, кунжутного та гарбузового насіння, морських водоростей. Ця група також включає замінники коров’ячого або козячого молока - найчастіше соєве або рисове молоко, а також веганський сир або тофу.

3.       У третій частині піраміди – веганські продукти, споживання яких слід обмежити, але не виключати. Сюди відносяться цукор, мед, а також кава та чай.

Важливий також спосіб приготування страв. Краще їсти сиру їжу, коли це можливо. Термічна обробка дозволена, але слід пам’ятати, що приготування зменшує вміст вітамінів і мінералів.

Веганські продукти купити можна в Україні у Львові і Києві в магазині СМАК ЖИТТЯ оффлайн и онлайн. Ціна доступна.

Веганська дієта

Веганська дієта знижує ризик ожиріння, гіпертонії, серцево-судинних захворювань, діабету типу II, раку, каменів у жовчному міхурі, запорів, геморою та карієсу.

Але неправильно складений раціон може призвести до дефіциту енергії, а також багатьох поживних речовин:

·         білку;

·         вітаміну В12;

·         вітаміну D;

·         кальцію;

·         заліза;

·         цинку.

Залишки засобів захисту рослин та добрив також становлять загрозу. Погано збалансовані веганські товари підвищують ризик:

·         анемії;

·         рахіту;

·         остеопорозу;

·         гіпотрофії білку;

·         неврологічних розладів;

·         порушень менструального циклу;

·         діареї.

Але правильно сплановані вегетаріанські дієти або суто веганські, є здоровими, відповідають харчовим потребам і можуть забезпечити користь для профілактики та лікування деяких захворювань. Добре сплановані вегетаріанські дієти підходять для всіх етапів життя, включаючи вагітність та лактацію, дитинство, юність.

Основою здорового харчування дорослої людини повинні бути овочі та фрукти - отже, вегетаріанський напрям. Безсумнівно було доведено, що ці дієтичні продукти містять цілий ряд мінералів, вітамінів, поліфенолів. У той же час вони постачають мало калорій і дають можливість складати цікаві та смачні страви.

Що їдять вегани

Більшість людей думає, що веганська дієта - це тільки овочі та фрукти. Тим часом слід підкреслити, що присутність цих продуктів у рослинному меню не повинна бути чимось незвичайним - вони є основою будь-якого раціону. Що відрізняє веганів, так це велике споживання насіння бобових, які замінюють продукти тваринного походження. Горіхи, мигдаль забезпечують здорові жири та підтримують засвоєння жиророзчинних вітамінів, що містяться в овочах та фруктах. Щодня рекомендується з’їдати близько 3,5 столових ложок горіхів і насіння, а також 1 столову ложку меленого лляного насіння.

Деякі неофіти також бояться дефіциту заліза. Бобові, переважно нут, вважаються основними джерелами заліза у веганському харчуванні.

У випадку кальцію, проблеми його достатнього надходження, виникає як при традиційному, так і при вегетаріанському харчуванні. Вегани, маючи у своєму розпорядженні рослинні джерела кальцію, найчастіше тягнуться до зелених листових овочів, брокколі, апельсинів, морських водоростей, маку, мигдалю.

Добавка вітаміну В12 є важливою - він присутний лише у продуктах тваринного походження.

Що вегани не їдять

Окрім м’яса та риби, вегани не їдять продуктів тваринного походження: сиру, молока, йогурту, вершків, а також яєць та меду. Якщо ви думаєте, що з цієї причини вони шкодують про низькі смакові якості своєї дієти - просто почитайте веганські блоги, популярні в Інтернеті. Овочева кухня має переваги, які даремно шукати в традиційному раціоні.

Резюме

Веганська, правильно збалансована дієта дозволяє:

·         залишайтеся здоровими і довше почуватися добре;

·         мати більше енергії для повсякденної діяльності;

·         зменшити надлишкову масу тіла;

·         знизити рівень холестерину в крові;

·         запобігати розвитку серцевих захворювань;

·         зменшити ризик розвитку раку;

·         позбутися запорів;

·         знизити артеріальний тиск.

Купити продукти рослинного походження можна у веганському магазині СМАК ЖИТТЯ.