Христина Пеленьо, ідеологиня та співвласниця

Знайомтеся, Христина Пеленьо — нутриціологиня, співвласниця та ідеологиня компанії Смак Життя.
Із професійного спорту в юності Христина почала свій професійний шлях із фітнес-тренерства. Зрозумівши потреби людей та важливість правильного харчування для здорового способу життя, Христина занурилась в нутриціологію: консультувала клієнтів, організувала онлайн-школу схуднення та хелсі-кемпи. Пройшовши цей шлях, Христина побачила свою наступну мету – створювати та розвивати власний продукт. Так вона стала співвласницею та ідеологинею компанії Смак Життя.
Христина — людина надзвичайної енергетики та натхнення. Вона навчилась прислухатися до свого організму, не знущатися, а домовлятися й ніколи не зраджує своїм принципам. У цій розмові ви дізнаєтесь, чому так важко перейти на здорове харчування, як не зриватися та робити це правильно, отримаєте поради й порцію мотивації для ваших нових харчових перемог ;).

Христино, привіт. Твій професійний хелсі шлях був досить різноманітним. Розкажи детальніше, як ти його проходила та як опинилася в Смак Життя.
Почалося все з того, що в 14 я стала вегетаріанкою. Водночас із цим я займалась гандболом. Мій тренер слідкував за харчуванням, а отже різні чіпси, газовані напої й таке інше було під забороною. Вже тоді я почала шукала відповідь на запитання “Що мені їсти, аби бути здоровою, мати енергію, коли я не їм м’яса?”. Паралельно з цим мій підлітковий вік не пройшов без бажання бути худою, бо кому тоді не хотілося бути схожою на Авріл Лавін? (сміється).
Коли я пішла зі спорту, відчувала потребу кудись діти свою енергію. Так почала займатися фітнесом. Після 3 місяців своїх тренувань мене помітила власниця клуба, яка запропонувала отримати кваліфікацію тренера і водночас, викладати для дітей. Тому спочатку тренувала дітей, а далі — освоїла різні напрямки фітнесу, почала тренувати дорослих. Це тривало 7 років:)
У процесі роботи з клієнтами, які хотіли схуднути, усвідомила, що успіх першочергово залежить від харчування. Так із фітнесу поступово перейшла у сферу харчування — багато читала, вчилась, почала вести свій блог, працювати з продуктами харчування, співпрацювала з різними українськими брендами та організовувала фітнес-кемпи.
На одному з таких кемпів познайомилась з компанією Смак Життя, яка була там спонсором. Так вийшло, що саме у цей час Смак Життя шукали нові шляхи для компанії, обличчя бренду, хто б міг представляти компанію, розповідати про корисні продукти. Ми познайомилися з брендом детальніше, почали працювати тісніше і я пов’язала вже всю свою роботу із компанією та стала співласницею.

Ніша хелсі-продуктів є досить непростою. Невеликий відсоток людей розуміє цінність продуктів здорового харчування й готовий обирати їх як альтернативу звичайним продуктам із супермаркету. Де ти знаходиш мотивацію на це просвітлення людей?
Я усвідомила, що без освічення ніхто не буде змінювати своє харчування. Відповідно, не буде відбуватися рух всієї сфери правильного харчування.
Щоб людина захотіла обирати корисну їжу, у неї має бути розуміння, для чого це потрібно робити. Якщо це розуміння є, їй буде легко обрати. У неї не виникатиме питань та сумнівів, чому корисний продукт коштує дорожче, ніж магазинний аналог, та чому так важлива якість сировини.
Також, є ще завдання, що для переважної більшості правильне харчування – незвіданий світ. У нас немає такого предмету в школі, здебільшого нас цьому не вчать батьки і бабуся нам не випікає булочки без цукру. Ми всі мало обізнані у сфері, яка сильно впливає на якість життя та здоров’я.
Мене це завжди дуже дивувало, чому те, що займає ТАКУ велику важливість — для нас не так важливо. А згодом я побачила у цьому свою ціль. Я не хочу миритися з тим, що так мало людей у світі знають про такі важливі речі. Саме це мене надихає та мотивує.

Здорове харчування – поняття досить субʼєктивне. Для когось це не їсти після шести, а для когось це суто рослинне харчування. Розкажи, що вкладаєш у поняття здорового харчування особисто ти.
Це правда — для кожного з нас корисними є різні продукти. Тому, правильне харчування для кожного — різний крок.
Я ділю правильне харчування на шкільні класи. Хтось у правильному харчуванні у першому класі, а хтось в одинадцятому. Кожен у своєму класі знає, як на один клас покращити своє харчування. Потрібно лиш правильно задати собі питання. Так ось, перейти з першого класу в другий — для мене вже є правильним харчуванням чи кроком туди. Дуже важливо, щоб цей перехід був поступовим: із першого — в другий, з пʼятого — у шостий, без перескакувань. А екстерн можливий лише із правильними вчителями ;)
А здорове харчування особисто для мене — коли їжа, яка за власними відчуттями шкодить організму, не переважає у раціоні над корисною, яка є основою раціону.

Тему здорового харчування часто повʼязують зі схудненням. Як ти ставишся до дієт та, на твою думку, чи можна схуднути без страждань?
Так сталося, що у слові “дієта” відчувається негативне значення. Наче дієта завжди супроводжується заборонами, а заборони чи обмеження — це страждання.
Для мене дієта – режим харчування, який перетворюється у спосіб життя. Я добре ставлюся до правил споживання їжі та вважаю, що не можна стати здоровим без дієт у правильному розумінні цього слова. Тут важливо розуміти, що дієта не повинна шкодити організму.
Дієта – не обовʼязково страждання. Це баланс кількості та якості їжі, часу її прийому, поєднання продуктів. Тільки збалансувавши ці фактори, можна говорити про здорове харчування.
Кожна людина приходить до здорового харчування з певною ціллю. Проблема виникає тоді, коли під свою ціль обираєш неправильне харчування. Але важливо розуміти, що це не дієта погана, а твоя помилка в виборі режиму харчування.

Назви своїх 5 корисних звичок та розкажи, як вони покращують твоє життя?
Стараюся не переїдати та відчувати, коли мені досить.
Поважаю біоритми свого організму. Всі основні прийоми їжі концентрую в першій половині дня. У другій половині дня стараюся їсти легку їжу в малій кількості, а ближче до сну стараюсь обмежити прийоми їжі зовсім.
Піклуюсь за якість тіла та вмію домовлятися з собою. Я стараюся відчувати й давати тілу те, що воно хоче. Навчитися відчувати потреби свого тіла – велика робота. Мені дуже посприяв попередній досвід та знання у різних видах фізичної активності. Якщо не можу змусити себе потренуватися, ставлюся до цього спокійно та кажу собі: “Окей, сьогодні ми пропустимо тренування. Але наступні 5 днів – тренуємось за розкладом. Ок?”.
Якщо можна пройтися, я пройдуся. Вважаю, що ходьба – найкраща фізична активність для кожної людини. Наше тіло фізіологічно пристосоване до цього й тут не потрібно докладати титанічних зусиль. Щодня шукаю для себе можливості пішої прогулянки. Звісно, з появою машини чи звичкою їздити на таксі за цим слідкувати складніше. Але плануючи свій день, враховую це.
Я обережна з солодощами, бо маю до них слабкість. Я не відмовилась від солодощів повністю, але не зловживаю. Розумію, що якщо не контролюватиму цей процес, то хотітиму їх щодня.

Продукція Смаку Життя справді унікальна різноманітністю продуктів у кожній категорії товарів та товарами, яких не знайти у жодному іншому магазині здорового харчування. Розкажи, без яких продуктів зі Смак Життя ти не уявляєш свого життя?
Я з тих людей, у яких улюблена пісня та фільм змінюється щотижня :). Сюди ж потрапляє й категорія з улюбленими продуктами.
Мій топ продуктів зараз — сухий часник, веганська сирна приправа, кокосова олія. Обожнюю наші гарячі напої, а особливо гарячий шоколад, куркума лате, дитяче какао на керобі, матчу. У мене вдома завжди є сухе кокосове молоко, адже воно є універсальним: використовую його для десертів, напоїв, тушкую овочі, роблю заправки для макаронів. Серед солодощів мій топ – цукерки “Катерина”, бо вафельки – моя слабкість.

На завершення нашого інтервʼю хочеться залишити мотивації для тих, кому не вистачає маленького кроку. Досить часто людина може бути обізнаною в темі здорового харчування, розуміти користь та важливість цього вибору. Але начебто не вистачає якогось поштовху, щоб нарешті зробити перший крок. Уяви, що така людина опинилася перед тобою. Що б ти їй сказала?
Я б запитала, що їй не вистачає, яка відмовка. Далі б порадила виписати це на папері й відповісти на питання: “Як я можу це виправити? Що я можу зробити, щоб полегшити це завдання?” Далі рецепт один: почати робити маленькі кроки, поступово рухаючись до нових перемог.
