Христина Пеленьо, ідеологиня та співвласниця

Опубліковано: 24.02.2023
Христина Пеленьо, ідеологиня та співвласницяЗнайомтеся, Христина Пеленьо — нутриціологиня, співвласниця та ідеологиня компанії Смак Життя.


Із професійного спорту в юності Христина почала свій професійний шлях із фітнес-тренерства. Зрозумівши потреби людей та важливість правильного харчування для здорового способу життя, Христина занурилась в нутриціологію: консультувала клієнтів, організувала онлайн-школу схуднення та хелсі-кемпи. Пройшовши цей шлях, Христина побачила свою наступну мету – створювати та розвивати власний продукт. Так вона стала співвласницею та ідеологинею компанії Смак Життя.


Христина — людина надзвичайної енергетики та натхнення. Вона навчилась прислухатися до свого організму, не знущатися, а домовлятися й ніколи не зраджує своїм принципам. У цій розмові ви дізнаєтесь, чому так важко перейти на здорове харчування, як не зриватися та робити це правильно, отримаєте поради й порцію мотивації для ваших нових харчових перемог ;).


Христина Пеленьо, ідеологиня та співвласниця


Христино, привіт. Твій професійний хелсі шлях був досить різноманітним. Розкажи детальніше, як ти його проходила та як опинилася в Смак Життя.


Почалося все з того, що в 14 я стала вегетаріанкою. Водночас із цим я займалась гандболом. Мій тренер слідкував за харчуванням, а отже різні чіпси, газовані напої й таке інше було під забороною. Вже тоді я почала шукала відповідь на запитання “Що мені їсти, аби бути здоровою, мати енергію, коли я не їм м’яса?”. Паралельно з цим мій підлітковий вік не пройшов без бажання бути худою, бо кому тоді не хотілося бути схожою на Авріл Лавін? (сміється).


Коли я пішла зі спорту, відчувала потребу кудись діти свою енергію. Так почала займатися фітнесом. Після 3 місяців своїх тренувань мене помітила власниця клуба, яка запропонувала отримати кваліфікацію тренера і водночас, викладати для дітей. Тому спочатку тренувала дітей, а далі — освоїла різні напрямки фітнесу, почала тренувати дорослих. Це тривало 7 років:)


У процесі роботи з клієнтами, які хотіли схуднути, усвідомила, що успіх першочергово залежить від харчування. Так із фітнесу поступово перейшла у сферу харчування — багато читала, вчилась, почала вести свій блог, працювати з продуктами харчування, співпрацювала з різними українськими брендами та організовувала фітнес-кемпи. 


На одному з таких кемпів познайомилась з компанією Смак Життя, яка була там спонсором. Так вийшло, що саме у цей час Смак Життя шукали нові шляхи для компанії, обличчя бренду, хто б міг представляти компанію, розповідати про корисні продукти. Ми познайомилися з брендом детальніше, почали працювати тісніше і я пов’язала вже всю свою роботу із компанією та стала співласницею.

Христина Пеленьо, ідеологиня та співвласниця

Ніша хелсі-продуктів є досить непростою. Невеликий відсоток людей розуміє цінність продуктів здорового харчування й готовий обирати їх як альтернативу звичайним продуктам із супермаркету.  Де ти знаходиш мотивацію на це просвітлення людей?


Я усвідомила, що без освічення ніхто не буде змінювати своє харчування. Відповідно, не буде відбуватися рух всієї сфери правильного харчування. 


Щоб людина захотіла обирати корисну їжу, у неї має бути розуміння, для чого це потрібно робити. Якщо це розуміння є, їй буде легко обрати. У неї не виникатиме питань та сумнівів, чому корисний продукт коштує дорожче, ніж магазинний аналог, та чому так важлива якість сировини.


Також, є ще завдання, що для переважної більшості правильне харчування – незвіданий світ. У нас немає такого предмету в школі, здебільшого нас цьому не вчать батьки і бабуся нам не випікає булочки без цукру. Ми всі мало обізнані у сфері, яка сильно впливає на якість життя та здоров’я.


Мене це завжди дуже дивувало, чому те, що займає ТАКУ велику важливість — для нас не так важливо. А згодом я побачила у цьому свою ціль. Я не хочу миритися з тим, що так мало людей у світі знають про такі важливі речі. Саме це мене надихає та мотивує. 


Христина Пеленьо, ідеологиня та співвласниця


Здорове харчування – поняття досить субʼєктивне. Для когось це не їсти після шести, а для когось це суто рослинне харчування. Розкажи, що вкладаєш у поняття здорового харчування особисто ти.


Це правда — для кожного з нас корисними є різні продукти. Тому, правильне харчування для кожного — різний крок. 


Я ділю правильне харчування на шкільні класи. Хтось у правильному харчуванні у першому класі, а хтось в одинадцятому. Кожен у своєму класі знає, як на один клас покращити своє харчування. Потрібно лиш правильно задати собі питання. Так ось, перейти з першого класу в другий — для мене вже є правильним харчуванням чи кроком туди. Дуже важливо, щоб цей перехід був поступовим: із першого — в другий, з пʼятого — у шостий, без перескакувань. А екстерн можливий лише із правильними вчителями ;)


А здорове харчування особисто для мене — коли їжа, яка за власними відчуттями шкодить організму, не переважає у раціоні над корисною, яка є основою раціону.


Христина Пеленьо, ідеологиня та співвласниця

Тему здорового харчування часто повʼязують зі схудненням. Як ти ставишся до дієт та, на твою думку, чи можна схуднути без страждань?


Так сталося, що у слові “дієта” відчувається негативне значення. Наче дієта завжди супроводжується заборонами, а заборони чи обмеження — це страждання.


Для мене дієта – режим харчування, який перетворюється у спосіб життя. Я добре ставлюся до правил споживання їжі та вважаю, що не можна стати здоровим без дієт у правильному розумінні цього слова. Тут важливо розуміти, що дієта не повинна шкодити організму.


Дієта – не обовʼязково страждання. Це баланс кількості та якості їжі, часу її прийому, поєднання продуктів. Тільки збалансувавши ці фактори, можна говорити про здорове харчування.


Кожна людина приходить до здорового харчування з певною ціллю. Проблема виникає тоді, коли під свою ціль обираєш неправильне харчування. Але важливо розуміти, що це не дієта погана, а твоя помилка в виборі режиму харчування.


Христина Пеленьо, ідеологиня та співвласниця

Назви своїх 5 корисних звичок та розкажи, як вони покращують твоє життя?


  1. Стараюся не переїдати та відчувати, коли мені досить.

  2. Поважаю біоритми свого організму. Всі основні прийоми їжі концентрую в першій половині дня. У другій половині дня стараюся їсти легку їжу в малій кількості, а ближче до сну стараюсь обмежити прийоми їжі зовсім.

  3. Піклуюсь за якість тіла та вмію домовлятися з собою. Я стараюся відчувати й давати тілу те, що воно хоче. Навчитися відчувати потреби свого тіла – велика робота. Мені дуже посприяв попередній досвід та знання у різних видах фізичної активності. Якщо не можу змусити себе потренуватися, ставлюся до цього спокійно та кажу собі: “Окей, сьогодні ми пропустимо тренування. Але наступні 5 днів – тренуємось за розкладом. Ок?”.

  4. Якщо можна пройтися, я пройдуся. Вважаю, що ходьба – найкраща фізична активність для кожної людини. Наше тіло фізіологічно пристосоване до цього й тут не потрібно докладати титанічних зусиль. Щодня шукаю для себе можливості пішої прогулянки. Звісно, з появою машини чи звичкою їздити на таксі за цим слідкувати складніше. Але плануючи свій день, враховую це.

  5. Я обережна з солодощами, бо маю до них слабкість. Я не відмовилась від солодощів повністю, але не зловживаю. Розумію, що якщо не контролюватиму цей процес, то хотітиму їх щодня.

Христина Пеленьо, ідеологиня та співвласниця

Продукція Смаку Життя справді унікальна різноманітністю продуктів у кожній категорії товарів та товарами, яких не знайти у жодному іншому магазині здорового харчування. Розкажи, без яких продуктів зі Смак Життя ти не уявляєш свого життя?


Я з тих людей, у яких улюблена пісня та фільм змінюється щотижня :). Сюди ж потрапляє й категорія з улюбленими продуктами. 


Мій топ продуктів зараз — сухий часник, веганська сирна приправа, кокосова олія. Обожнюю наші гарячі напої, а особливо гарячий шоколад, куркума лате, дитяче какао на керобі, матчу. У мене вдома завжди є сухе кокосове молоко, адже воно є універсальним: використовую його для десертів, напоїв, тушкую овочі, роблю заправки для макаронів. Серед солодощів мій топ – цукерки “Катерина”, бо вафельки – моя слабкість.


Христина Пеленьо, ідеологиня та співвласниця
На завершення нашого інтервʼю хочеться залишити мотивації для тих, кому не вистачає маленького кроку. Досить часто людина може бути обізнаною в темі здорового харчування, розуміти користь та важливість цього вибору. Але начебто не вистачає якогось поштовху, щоб нарешті зробити перший крок. Уяви, що така людина опинилася перед тобою. Що б ти їй сказала?


Я б запитала, що їй не вистачає, яка відмовка. Далі б порадила виписати це на папері й відповісти на питання: “Як я можу це виправити? Що я можу зробити, щоб полегшити це завдання?” Далі рецепт один: почати робити маленькі кроки, поступово рухаючись до нових перемог.
Христино, дякую за цю розмову й натхнення, яке ти випромінюєш. Сподіваємось, наші читачі також візьмуть для себе щось корисне й перейдуть до свого нового класу у правильному харчуванні :)
Підписуйтесь та слідкуйте за Христиною в її інстаграм-профілі ;)

Не забудьте також завітати на наш блог на сайті, де ми ділимось цікавою інформацією, порадами та лайфхаками зі здорового харчування та способу життя.


Матеріал підготувала Анна Кохно, копірайтерка й просто прихильниця компанії "Смак Життя" ;)

Дякуємо, що прочитали :)