Схуднути легко - міф чи реальність?

Рожева та нездійсненна мрія кожного, хто переживає через зайві кілограми – винайти систему харчування, коли можна їсти, що хочеш і коли хочеш і при цьому худнути. Проте такого дива не існує, тому з ілюзіями потрібно розпрощатися, і чим швидше - тим краще. Спочатку необхідно проаналізувати раціон і режим споживання їжі та нормалізувати його. Не менш важливі фізична активність і внутрішнє налаштування.
                                                                         

Як правильно розпочати процес схуднення?Харчування

Нормалізацію процесу споживання їжі умовно можна поділити на 5 кроків:

1. Усвідомлення. Замислитися, чим відрізняється 1000 ккал, які Ви отримаєте від споживання бургерів/картоплі фрі чи торта від тієї ж тисячі, але з овочів. Ковбаса не має поживних речовин (особливо, в наш час), а фрукти та овочі мають. Пусті калорії – це ті, що псують наше тіло і погіршують самопочуття, заважаючи процесу схуднення і забезпечуючи дуже короткий ефект насичення організму.

2. Їсти часто, але невеликими порціями. До неправильного споживання їжі спонукає голод, він наполегливо вимагає енергії від висококалорійних продуктів. Щоб не переїсти і не зірватися, треба їсти 5 разів на день: сніданок, ланч, обід, підвечірок, вечеря. В умовах стрімкого та насиченого плину життя - це може здаватись складною задачею, але лише на початках.

3. Заміняти продукти планово. Природа завжди компенсує нестачу. Наприклад, якщо відмовитися від хліба, то непомітно в Вашому меню з’являться тістечка. Не можна в цьому випадку довіряти бажанням або інстинкту. Треба встановити конкретні правила: шоколад, наприклад, заміняти сухофруктами. Дріжджовий хліб - хлібцями або хлібом без дріжджів. Шкідливі батончики та снеки - горіхами і корисними ласощами. Не варто думати, що, якщо Ви твердо вирішили схуднути, то солодощам більше не місце у Вашому домі. Ви спокійно і без шкоди для фігури можете вживати солоденькі смаколики. Але це повинні бути "правильні" та корисні солодощі. Такий підхід допомагає відносно швидко схуднути та не зловживати шкідливими ласощами.

4. Планування. Всі успішні проекти здійснюються за певним планом. Правильне харчування також повинно бути розписано хоча б на декілька днів. Треба чітко знати, що Ви будете їсти на сніданок у вівторок, чим перекусите в офісі у четвер, куди підете на вечерю у суботу. Звісно, бувають різні непередбачувані ситуації, тому, щоб їх уникнути, радимо завжди носити з собою корисний перекус, який дозволить Вам не зірватись на фаст-фуд чи шкідливі снеки та успішно дочекатись запланованого прийому їжі. 

5. Вода. Всі обмінні процеси в організмі відбуваються у рідинному середовищі. Якщо вода не поступає у чистому вигляді, організм знайде спосіб взяти її з інших продуктів, про що просигналізує відчуттям спраги або голоду. Щоденно треба пити не менше 1,5 літрів. Якщо ігнорувати цю умову, швидко схуднути не вдасться.

                                                                         


Якість продуктів

Майже не існує людей, які не чули про органічну їжу, трансжири тощо. Людина не бачить, які негативні процеси відбуваються у шлунку, печінці, нирках, коли вона з'їдає, наприклад, пиріжечок, куплений на вулиці. Якби побачила – жахнулася. Серйозне ставлення до раціону – необхідна умова схуднення.

Цікаво. Нутріціологія – прикладна наука, що вивчає продукти харчування, їхній вплив на організм людини, а також взаємодію одне з одним. Мета нутріціологіїї – зберегти здоров’я людини.

Інтернет-магазин «Смак життя» пропонує високоякісні продукти на всі випадки. У асортименті немає підробок і контрафактної продукції. Снеки - їжа, що споживається у перекусах. В умовах офісу та браку часу – саме те, що потрібно сучасній людині у місті.
Ми пропонуємо повністю натуральні та перевірені:


Фізична активність

Струнке та підтягнуте тіло - це правильне харчування + спорт. Інакше не буває. То ж не гайте часу і мерщій у фітнес-центр. Немає такої можливості? Тоді необхідно продумати, як, не міняючи звичного ритму життя, збільшити фізичні навантаження. Все просто: ходіть пішки на роботу, якщо відстань не надто велика, підіймайтеся сходами, не чекаючи ліфту. Поставте собі за мету проходити певну кількість кроків щодня. Починайте з малого. Варіантів знайдеться безліч, якщо сконцентруватись на цьому питанні. Але, перш ніж починати займатися у спортзалі з метою схуднути, необхідно пройти ретельне обстеження організму та перевірити стан здоров'я. Наприклад, в анамнезі остеохондроз, а тренер дає силові навантаження. Що буде з хребтом у такій ситуації? Всі можливі ризики мають бути уважно прораховані заздалегідь, щоб не завдати шкоди Вашому організму.
 
                                                                              


Сон

Як би дивно це не звучало, але без повноцінного сну схуднути практично нереально. Після безсонної ночі Вас, швидше за все, переслідуватиме шалене відчуття голоду протягом усього дня, а контроль за насиченням організму буде суттєво зниженим. Нестача сну катастрофічно впливає на роботу всього організму. Їжа перетравлюється довше, а на спорт і фізичні навантаження, людина, яка хронічно не висипається, просто не має сил. Повноцінний сон забезпечує правильне вироблення гормонів, а також активність і бажання рухатись. Це дозволяє швидко та легко худнути. Тому не забувайте про цей важливий аспект життя та старайтесь спати не менше, ніж 7-7,5 годин.

                                                                     

Внутрішнє налаштування

Психологи радять працювати з підсвідомістю: визначитися з метою – для чого необхідно схуднути? Якщо не існує мотивації, то якісний кінцевий результат отримати дуже проблематично. Такий підхід можна приймати, а можна вважати «казочкою». Проте, не спробувавши - Ви ніколи не дізнаєтесь працює це чи ні. І пам'ятайте, Ви - чудова людина, незважаючи на те, скільки кілограмів Ви важите. Проте, якщо вони завдають Вам навіть найменшого дискомфорту - то подбайте про своє здоров'я вже сьогодні. А ми Вам у цьому допоможемо.