9 порад вегетаріанцю-початківцю

Якщо ви читаєте цю статтю, шлях до вегетаріанства став для вас актуальним.

Літо – найкраща пора для переходу, адже є вдосталь вітамінної їжі, овочів, фруктів, активного відпочинку.

Деякі з працівників “Смак Життя” давно відмовились від вживання м’яса, тож ми підготували цю статтю, щоб допомогти вам вирішити і зробити це в своє задоволення.9 порад вегетаріанцю-початківцю


1. Зрозумійте для чого це вам


Якщо ви хочете відмовитись від м’яса, тому що:


  • це модно

  • всі друзі відмовились

  • щоб хвалитися в соціальних мережах

  • лише щоб схуднути

  • щоб довести собі щось

  • щоб обмежувати себе свідомо в їжі…


Тоді вам не варто відмовлятися від м’яса!

Адже з таких цілей нічого хорошого зазвичай не виходить.


Підхід повинен бути свідомий і обдуманий.2. Проконсультуйтесь з лікарем і здайте аналізи


Зверніться до лікаря, якому ви довіряєте. Можете піти навіть до кількох різних, не всі будуть кричати вам в обличчя, що це дурниці.

Зверніться до дієтолога. Здайте аналізи крові, пересвідчіться, що у вас все добре зі здоров’ям і жодні ваші хронічні хвороби не є протипоказаннями, щоб відмовитися від вживання м’яса. Краще цей крок зробити відразу, ніж коли організму щось не сподобається.3. Відмовляйтеся поступово


Якщо ви здорові, свідомо обрали вегетаріанство і готові переходити на таке харчування, тоді читайте далі. В іншому випадку подумайте ще раз.

Не потрібно відразу викидати все з холодильника і віддавати бабусині котлети сусідам.

Відмовляйтеся поступово.

Почніть зі свинини – виключіть всі свині м’ясні продукти з раціону, коли будете готові забирайте телятину, тоді птицю. Можливо, вам буде важко відмовитись від риби, тому не варто себе ґвалтувати. Відмовляйтесь стільки часу, скільки це необхідно саме для вас (не для сусіда, не для Зеланда, не для відомого блогера). Для вас!4. Не кидайте, а замінюйте!


Відмова від м’яса – своєрідний стрес для організму, але білки та амінокислоти йому все одно необхідні. Замінюйте м’ясні продукти на рослинні альтернативи.


Додайте в раціон більше білків:
5. Не сідайте за стіл без салату!


Цей пункт не потребує додаткового пояснення. За стіл без салату не варто сідати незалежно, чи ви їсте м’ясо чи ні. Але салат не повинен бути з майонезом, смаженим сиром чи сухариками, ви ж знаєте ;)6. Збалансовуйте харчування


Мало просто відмовитись від м’яса, потрібно ще збалансовано харчуватись. Якщо ви будете їсти снікерси, магазинне печиво і поливати свою картоплю-фрі кетчупом, то від вегетаріанства для вашого здоров’я і самопочуття користі не буде. Зовсім!
7. Нікому нічого не доводьте


Як тільки ви відмовитеся від м’яса, приготуйтеся до відвертого нерозуміння з боку друзів, батьків і родичів. Будьте готові, що бабуся почне ображатися, якщо ви відмовитесь від борщу з м’ясом, що на пікнік з друзями потрібно буде брати свою їжу, але якщо ви точно розумієте для чого ви це робите – просто робіть. Не потрібно з піною в роті доводити, що їсти м’ясо шкідливо і що ви приклад чистого добра, адже не їсте тварин. Йдіть своїй шляхом, посміхайтеся і робіть те, що маєте робити. Чим більше вас чіпатимуть аргументи інших на користь м’яса, тим менше шансів стати справжнім вегетаріанцем і бути в гармонії з собою.


8.  Займіться спортом


В здоровому тілі – здоровий дух! Мало просто не їсти м’яса і харчуватись збалансовано. Наше тіло потребує фізичних навантажень в будь-якому випадку. Оберіть ті, які найближчі вам: йога, біг, теніс, плавання, футбол, стретчинг, танці… Будьте активними і насолоджуйтеся трансформаціями.9. Будьте собі другом!


Не робіть нічого через силу, не допускайте неврозів через їжу, слухайте себе і не сваріть, якщо раптом відступитеся від шляху. Будьте собі другом, а не ворогом і наглядачем і тоді все вдасться!


Автор: Ящук Ірина (Malynivna)