Тарілка здорового харчування від вчених Гарвардського університету

Опубліковано: 24.04.2014,   Оновлено: 13.11.2019

              Тарілка здорового харчування розроблена в простому схематичному форматі, щоб допомогти людям робити правильний вибір раціону, щоб бути здоровим:


 Основна ідея створення Тарілки здорового харчування -  наголошення уваги на якості харчування. Вчені закликають всіх використовувати дану схему для здорового та збалансованого харчування в поякденному житті.

 ЗЕЛЕНИЙ ТА ЧЕРВОНИЙ КОЛІР – овочі та фрукти мають становити ? Вашої Тарілки. Вживайте в їжу побільше різних кольорових овочів та фруктів – чим більша різноманітність та чим більше кольорів, тим краще! АЛЕ картопля не входить в цю категорію у зв’язку з її негативним впливом на рівень цукру в крові.

 КОРИЧНЕВИЙ КОЛІР – продукти з цільного зерна – ? Вашої Тарілки. Вживайте побільше виробів з цільнозернової пшениці, жита, вівса, коричневого рису. Обмежте вживання білого хліба, білого рису та виробів з очищеного зерна через їх негативний вплив на рівень цукру в крові.

 ПОМАРАНЧЕВИЙ КОЛІР – корисні білки ? Вашої Тарілки. Включайте в раціон бобові, горіхи - це здорові джерела білків.  Використовуйте їх в салатах чи подавайте разом з овочами з Вашої Тарілки. Обмежте вживання червоного м'яса, уникайте виробів з м'яса – бекону, ковбаси та сосисок.

 ЖОВТИЙ КОЛІР – корисні олії. Споживайте в міру здорові рослинні олії  - оливкову, соняшникову,  ріпакову , соєву, кукурудзяну, арахісову. Додавайте в страви та салати. Обмежте вживання масла та транс-жирів.

 СИНІЙ КОЛІР – пийте воду, чай без цукру. Обмежте вживання молочних продуктів до 1-2 продуктів на день та соку до 1 склянки в день. Уникайте солодких напоїв!

 До схематичної Тарілки додається також позначка «БУДЬ АКТИВНИМ». Додайте до здорового харчування здоровий спосіб життя - більше рухайтесь, займайтесь спортом і будьте здорові!

 ВАЖЛИВІ МОМЕНТИ в Тарілці здорового харчування від вчених Гарвардського університету:

 -         такі вуглеводи, як овочі (крім картоплі), фрукти, цільнозернові та бобові є важливішими і кориснішими джерелами енергії, ніж інші;

 -         потрібно уникати солодких напоїв, які місять багато калорій і мало поживної цінності;

 -         найкорисніші джерела жиру - здорові олії ( максимальної кількості не зазначається);

 -         конкретна кількість калорій або розмір порцій на день з кожної групи продуктів не встановлюються, лише приблизні пропорції. Конкретна кількість калорій та поживних речовин залежить від віку, статі, ваги тіла, а також рівня активності кожної окремої особи.

 

Copyright © 2011, Harvard University.

For more information about The Healthy Eating Plate, please see The Nutrition Source, Department of Nutrition, Harvard School of Public Health, www.thenutritionsource.org, and Harvard Health Publications, www.health.harvard.edu.