Кедрове борошно - корисна заміна м’ясу

Кедрове борошно (шрот) - це живильний та унікальний за своїми властивостями продукт, який отримують внаслідок висушування і перемелювання кедрової макухи. У кедровому борошні зберігаються всі смакові та поживні якості ядра кедрового горіха, а також певний відсоток кедрової олії. До складу кедрового борошна входять близько 35% білків, 1-2% жирів та не більше 9,2% вологи.
Корисна заміна м’ясу.
Протеїни кедрових горіхів, а відповідно і кедрового борошна, на 95-99% засвоюються організмом людини. Вони перевершують за своїм амінокислотним складом та поживною цінністю протеїни більшості злакових і бобових культур, а також більшість білків тваринного походження. Завдяки цьому кедрове борошно успішно використовується в раціоні вегетаріанців у якості повноцінного продукту харчування.
Оскільки кедрове борошно містить 19 амінокислот (з яких 70% є незамінними), зокрема аргінін, лізин, метіонін та триптофан, а також цілий комплекс вітамінів (А, В, Е тощо), воно має надзвичайно широкий спектр лікувальної дії. Шрот кедрових горіхів підвищує імунітет, виводить з організму шлаки та токсини, лікує виразкову хворобу шлунка, гастрити, підвищену кислотність, хвороби нирок тощо. Ефективним борошно кедру є для подолання нервових розладів, депресій та безсоння.
Кедрове борошно обов'язково має бути залученим до харчування вагітних жінок, малюків і годуючих матерів (для покращення лактації). Недивно, адже ще за сивої давнини за часу відсутності грудного молока дітей годували сумішами, виготовленими з борошна (макухи) кедрового горіха. Звідси, очевидно, і назва "кедрове молочко".
Регулярне вживання кедрового борошна рекомендується для лікування та профілактики захворюваннь кісток, суглобів та хребта, захворюваннь щитовидної залози та органів дихальної системи, захворюваннь сечовидільної системи (сечокам'яна хвороба тощо), захворюваннь шкіри, зокрема себореї, вугрів та дерматитів. Показаннями до вживання цього продукту можуть бути підвищені фізичні навантаження, авітаміноз та гіповітаміноз, а також необхідність легкого косметичного втручання в процес догляду за шкірою різних типів.
Спосіб застосування.
Приймати кедрове борошно можна у вигляді біологічної добавки - по 2-4 ст. ложки на день за 15-20 хвилин до їжі. Корисним та не менш смачним є кедровий вітамінний коктейль: 1 ст. ложка борошна, розбавлена у молоці, соці або кефірі. При прийомі кедрового борошна обов’язково випивати не менше 1,5 - 2 л води щодня.
Для випічки кедрове борошно змішують із пшеничним у пропорції 1:8. Не рекомендується використовувати кедрове борошно для приготування страв, що вимагають тривалої термічної обробки у цілях запобігання втраті цілющих властивостей.